Mecz Ajax vs Waalwijk dnia 2024-01-21 15:45: 4-1

Mecz pomiędzy drużynami Ajax i Waalwijk zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie, które odbyło się w ramach 18. kolejki Eredivisie, miało miejsce w Johan Cruijff Arena. Po pierwszej połowie Ajax prowadził 2-1, a ostateczny wynik został ustalony po trafieniach w drugiej połowie.

Mecz pomiędzy drużynami: Ajax (Gospodarz) przeciwko Waalwijk (Goście)

Data i godzina meczu: 21 stycznia 2024, godzina 15:45

Liga: Eredivisie

Kolejka: 18

Miejsce rozgrywki: Johan Cruijff Arena

Sędzia Główny: Bas Nijhuis

Sprawozdanie z meczu

W niedzielnym starciu Eredivisie, Ajax podejmował Waalwijk na własnym stadionie Johan Cruijff Arena. Mecz obfitował w wiele emocji i zaskakujących zwrotów akcji, które z pewnością zadowoliły wszystkich fanów obu drużyn.

Spotkanie rozpoczęło się z determinacją drużyny gospodarzy, co zaowocowało szybkim golem. Już w 9. minucie, Brian Brobbey ustalił wynik na 1-0 po asyście Stevena Bergwijna, co zapowiadało udaną grę dla Ajax.

Jednakże, Waalwijk odpowiedział szybko, doprowadzając do wyrównania w 15. minucie za sprawą bramki Mihai'a Kramera, co dało drużynie gości wiarygodną pozycję w meczu.

Mimo tego ataku, Ajax nie zwalniał tempa i ponownie objął prowadzenie w 35. minucie za sprawą drugiej bramki Brobbeya, tym razem po asyście Kennetha Taylora, co ustaliło wynik do przerwy na 2-1 na korzyść gospodarzy.

W drugiej połowie, Ajax nadal dominował, co zaowocowało trzecim golem w 64. minucie, kiedy Kjartan Hlynsson podwyższył prowadzenie gospodarzy, z asystą od Aarona Marthy, umacniając przewagę drużyny.

Gdy mecz zbliżał się ku końcowi, kapitan Steven Berghuis zespołu Ajax zapewnił drużynie czwarte trafienie, ustalając wynik meczu na 4-1 dla gospodarzy w 87. minucie, po znakomitej akcji z Carlos Forbsem.

Spotkanie zakończyło się triumfem Ajax, dając drużynie pewność siebie i wzmacniając ich pozycję w tabeli Eredivisie.

W trakcie meczu obserwowaliśmy również kilka emocjonujących momentów, w tym żółte kartki dla Benjamina Tahirovića z Ajaxu w 38. minucie.

Po drugiej stronie boiska, żółtych i czerwonych kartek nie zanotowano.

Przyszłe mecze dla Ajax to starcia z Heracles, PSV Eindhoven oraz Heerenveen, natomiast Waalwijk zmierzy się z zespołami Sparta Rotterdam, Twente oraz NEC Nijmegen.