Spotkanie Excelsior - Waalwijk dnia 2024-03-16 19:00: 1-1

W ostatniej kolejce Eredivisie doszło do starcia pomiędzy drużynami Excelsior i Waalwijk, które zakończyło się remisem 1-1. Mecz rozegrany został na Van Donge & De Roo Stadion, a gospodarze prowadzili 1-0 po pierwszej połowie. Spotkanie miało miejsce 16 marca 2024 roku o godzinie 19:00, co oznacza, że odbyło się dokładnie 2 dni temu.

Relacja z meczu Excelsior - Waalwijk

Excelsior i Waalwijk zmierzyły się w emocjonującym starciu na Van Donge & De Roo Stadion. Mecz odbył się w ramach 26. kolejki Eredivisie, a na boisku rozegrano pełne napięcia 90 minut, które zakończyły się remisem 1-1.

Podsumowanie spotkania

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, z obiema drużynami szukającymi sposobności do zdobycia bramki. W 28. minucie to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą S. Horemansa, który wykorzystał świetne podanie od C. Driouecha i umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie drużyna Waalwijk zdecydowanie zaostrzyła swoje ataki, dążąc do wyrównania. Po kilku groźnych sytuacjach, w 76. minucie udało im się doprowadzić do remisu. M. Seuntjens był tym, który zdołał pokonać bramkarza Excelsior po asyście D. Van den Buijsa, ustalając wynik na 1-1.

Emocje sięgały zenitu w końcówce meczu, co skutkowało kilkoma ostrzeżeniami dla zawodników. Siem de Moes z Excelsior otrzymał żółtą kartkę w 80. minucie, natomiast po stronie gości kartki obejrzało dwóch graczy - Dario Van Den Buijs w 69. minucie oraz Godfried Roemeratoe w 82. minucie.

Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ już zmianie, a emocjonujące starcie zakończyło się podziałem punktów. Następne wyzwania czekają zarówno Excelsior, które zmierzy się z Go Ahead Eagles, PSV Eindhoven, oraz PEC Zwolle, jak i Waalwijk, któremu przyszło zmierzyć się z Heerenveen, Almere City FC oraz FC Volendam.